پاسخ گوگل به اپل برای ARKit، ساخت AR Core بدون نیاز به دوربین دوگانه

روز سه شنبه برای طرفداران اندروید خاص بود چون گوگل محصول جدید نرم افزاری خود را که برای رقابت با واقعیت افزوده اپل تدارک دیده بود را رونمایی کرد. AR Core محصول جدید نرم افزاری گوگل است که نیازی به دوربین دوگانه ندارد و قابلیت نصب بر روی میلیون ها دستگاه تولید شده و آینده اندرویدی را دارد. سوالی که برای بسیاری از طرفداران گوگل ایجاد شده است، آینده تانگو میباشد.

 

Ar core app

 

تانگو پروژه قبلی گوگل در زمینه واقعیت افزوده بود که در سال 2014 رونمایی شد و برای دستگاه های موبایل دارای کاربرد بود. این نرم افزار واقعیت افزوده اما نیاز به قدرت پردازشی بسیار بالایی را داشت و بر روی بسیاری از موبایل ها نصب و پیاده سازی نمیشد و تنها مدلهای محدودی از موبایل ها میتوانستند از آن استفاده کنند. به همین دلیل این پروژه به نوعی با شکست مواجه شد و زیاد مورد استقبال قرار نگرفت. اپل با مشاهده تجربه ای که گوگل داشت، اقدام به تولید واقعیت افزوده (AR) گرفت و به دلیل پیاده سازی آسان آن بر روی موبایل های iPhone بسیار مورد توجه قرار داده شد. گوگل هم تصمیم گرفته است تا با ساده سازی واقعیت افزوده، امکان استفاده از آن را برای میلیون ها میلیون کاربر امکان پذیر نماید.

 

Google app AR core

 

صحبت کردن از تانگو و AR Kit اپل بیهوده است، بهتر است بدانیم که AR Core گوگل را چه چیزی از سایر محصولات واقعیت افزوده متمایز میسازد؟

گوگل AR Core از امسال در دسترس قرار خواهد گرفت و قرار است برای شروع، بر روی موبایل های پیکسل خود این شرکت و Samsung Galaxy S8 در دسترس باشد ولی این شرکت قول داده است که این قابلیت تا آخر سال بر روی حداقل 100 میلیون دستگاه اندرویدی در سراسر جهان مورد استفاده باشد.

AR Core دارای قابلیت تطبیق پذیری بوده و میتواند بر روی بیشتر موبایل های اندرویدی مورد استفاده باشد. همچنین این قابلیت جدید گوگل دارای توانایی تمرکز بر روی 3 موضوع را دارد تا کاربری آن بسیار لذتبخش باشد.

یک برنامه واقعیت افزوده خوب باید توانایی و هوش مصنوعی ارتباط با اشیای مختلف را داشته باشد و بتواند واقعی ترین تصاویر را در این برنامه ایجاد نماید. واقعیت افزوده دارای کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف بوده و یکی از راه های افزودن دنیای مجازی به دنیای واقعی میباشد.

 

نرم افزار جدید گوگل

 

گوگل حالا نشان داده است که میخواهد تکنولوژی های نو ارائه کند و در بازار رقابتی با اپل بماند. نمیتوان به صراحت اعلام کرد که واقعیت افزوده یا سایز تکنولوژی هایی که امروزه توسط کمپانی هایی مانند گوگل تولید میشوند چه زمانی کارایی عملی در زندگی ما خواهند داشت ولی در میان تکنولوژی هایی که هر روز بیشتر وارد زندگی ما میشوند، قطعا در آینده زندگی ما را دگرگون خواهند کرد. برای مثال پیش بینی میشود که واقعیت افزوده به زودی زود، میتواند در بخش های مختلف صنعت مانند خودروسازی، صنایع نظامی، آموزشی و هوانوردی مورد کاربرد قرار گیرد.

 

نوشتن دیدگاه


با ما به روز باشید ...

آپارات تیک تاک  توییتر تیک تاک  تلگرام تیک تاک  اینستاگرام تیک تاک  فیسبوک تیک تاک  لینکدین تیک تاک

 

               درباره تیک تاک   |   شرایط بازنشر محتوا   |   فروشگاه

مجله اینترنتی تیک تاک

در تابستان 1396 خورشیدی و با ایجاد تیمی حرفه ای از محتوا نویسان باتجربه، بلاگ تیک تاک را راه اندازی کرده ایم تا شما عزیزان بتوانید به آخرین اخبار حوزه تکنولوژی دسترسی داشته باشید. ما اخبار موثق را در اختیار شما قرار میدهیم که توسط مترجمانی باکفایت به زبان پارسی برگردانده شده و نگارشی روان دارند. امید است با توجه شما به این قسمت از تیک تاک و همراهی با ما، نقشی مهم در افزایش میزان مطالعه مفید ایرانیان داشته باشید.

نظر، پیشنهادات و انتقادات ...