دستیار صوتی گوگل برای iOS، از امروز در بریتانیا، آلمان و فرانسه

از محصولات اپل استفاده میکنید؟ آیا دستیار صوتی iOS یعنی Siri پاسخگوی نیاز شما نیست؟ اگر در آلمان، فرانسه یا بریتانیا زندگی کنید، از امروز میتوانید از Siri خلاص شوید و به دستیار صوتی گوگل روی بیاورید. از شروع امروز، دستیار صوتی گوگل برای iOS که برای شروع کار خود را در آمریکا شروع کرد، به دلیل موفقیت گسترده ای که داشت، کار خود را در برخی از دیگر کشورها (آلمان، بریتانیا و فرانسه) آغاز نمود. اگر در این کشورها زندگی میکنید، میتوانید از امروز با استفاده از دستگاه iPhone خودتان و دستیار صوتی گوگل، اطلاعاتی راجع به پروازهای فرودگاه، آب و هوا، زمان مسابقات ورزشی، اطلاعات عمومی و غیره بخواهید که این قابلیت برای کاربران اپل در این کشورها فراهم شده است.

البته باید توجه داشته باشید که دستیار صوتی گوگل، مانند Siri در دستگاه های اپل بدون محدودیت نبوده و برخی از امکانات آن محدود شده است. مثلا شما نمیتوانید دکمه Home دستگاه خود را برای استفاده از این دستیار در اختیار داشته باشید. پیشنهاد میکنیم تا از دو دستیار Siri و گوگل به صورت همزمان استفاده کنید.

کاربران ایران برای استفاده از دستیار اندروید در دستگاه های iOS خود باید صبر کنند تا این قابلیت برای منطقه خاورمیانه هم فعال شود. در واقع گوگل میخواهد با افزودن این قابلیت به محصولات اپل، کاربران این شرکت را با امکاناتی که خود در سیستم عامل هایش ارائه میدهد آشنا کند و اپل نیز میتواند مشتریانی که زیاد از دستیار صوتی گوگل استفاده میکنند و به همین دلیل از iPhone استفاده نمیکنند را مال خود کند.

 

Siri و گوگل

 

دستیاری با دانش یک دنیا!

حتما تا به حال به این فکر افتاده اید که یک دستیار با قابلیت های زیاد چقدر میتواند کار شما را راحت کند. شاید استخدام کردن یک دستیار به دلیل محدودیت های مالی و زمانی برای شما مقدور نباشد و عملا استفاده ای برای شما نداشته باشد ولی دستیار صوتی ارائه شده توسط گوگل، حتما میتواند بسیاری از نیازهای شما را برطرف کند. با پردازش صوتی بسیار قوی که این دستیار مجازی دارد، شما میتوانید به راحتی با آن به زبان انگلیسی صحبت کنید و درخواست های خود را به آن اعلام نمایید. فرقی نمیکند که بلیط هواپیما بخواهید یا دوست دارید یک رویداد برای شما یادآوری شود. تمامی درخواست هایتان را به دستیار صوتی گوگل بدهید تا انجام آن به بهترین نحو انجام شود. امروز دیگر محدودیت های این دستیار صوتی محبوب و پرکاربرد برای مشتریان اپل شکست و آنها هم میتوانند با نصب و استفاده از این دستیار، از اکثر خصوصیات مثبت آن استفاده کنند. از مهمترین مزایای این دستیار میتوان به میزان دانش آن اشاره نمود. خیالتان راحت! Google Assistant به اندازه یک دنیا دانش دارد و میتواند در همه زمینه ها به شما یاری رساند.

 

Google Assistant

 

سیاست احتمالی اپل در قبال Google Assistant

احتمالا اپل پی به این موضوع برده است که افزایش قابلیت های یک موبایل میتواند در جذب مشتریان بسیار تاثیرگذار باشد. به خصوص اگر این قابلیت قبلا تنها در موبایل های مجهز به سیستم عامل رقیب دیرینه در دسترس مردم بوده است. حالا باید دید که اپل بیشتر از این قابلیت جدید سود میبرد یا گوگل میتواند ثابت کند که دستیار صوتی محدود شده اش در iOS باز هم کارایی بالاتری از Siri دارد.

 

نوشتن دیدگاه


با ما به روز باشید ...

آپارات تیک تاک  توییتر تیک تاک  تلگرام تیک تاک  اینستاگرام تیک تاک  فیسبوک تیک تاک  لینکدین تیک تاک

 

               درباره تیک تاک   |   شرایط بازنشر محتوا   |   فروشگاه

مجله اینترنتی تیک تاک

در تابستان 1396 خورشیدی و با ایجاد تیمی حرفه ای از محتوا نویسان باتجربه، بلاگ تیک تاک را راه اندازی کرده ایم تا شما عزیزان بتوانید به آخرین اخبار حوزه تکنولوژی دسترسی داشته باشید. ما اخبار موثق را در اختیار شما قرار میدهیم که توسط مترجمانی باکفایت به زبان پارسی برگردانده شده و نگارشی روان دارند. امید است با توجه شما به این قسمت از تیک تاک و همراهی با ما، نقشی مهم در افزایش میزان مطالعه مفید ایرانیان داشته باشید.

نظر، پیشنهادات و انتقادات ...