نسخه جدید iOS 11 که برای iPad ها تولید شده است، امکانات وسیعی را در اختیار کاربران این دستگاه ها قرار میدهد. البته این نسخه از سیستم عامل iOS که قبلا برای iPhone ها معرفی شده بود، کارایی های زیادی مانند قابلیت برنامه ریزی بر روی دکمه دستگاه را به کاربر میدهد. بسیاری از ویژگی های جدید این نسخه از سیستم عامل iOS تنها برای iPad ها در دسترس میباشد که برای مثال میتوان به App Dock، قابلیت کشیدن و رها کردن (Dropping) و قابلیت های چند کاربره کردن دستگاه که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 

1کشیدن و رها کردن (Drag And Drop) : چند وظیفه ای یکی از اصلی ترین ویژگی های سیستم عامل iOS میباشد. در صورتی که در iOS نسخه جدید، بخواهید از ویژگی استفاده نمایید، متوجه خواهید شده که قابلیت کشیدن و رها کردن برای شما فراهم شده است. این ویژگی تنها برای iPad فراهم شده است و این امکان را برای شما فراهم میکند.

  

امکانات جدید ios11 

2استفاده از دو برنامه به صورت همزمان : این قابلیت در iOS نسخه 9 نیز در دسترس بود ولی در سری جدید سیستم عامل های iOS بسیار تقویت شده است. این قابلیت به شما امکان میدهد تا بتوانید به صورت همزمان از دو برنامه استفاده کنید. در iOS نسخه 11 شما میتوانید اندازه هر برنامه را خودتان تعیین کنید.

 

نسخه جدید iOS 11

 

3فضای کاری : در فضای سیستم عامل iOS نسخه قبلی، شما برای اینکه بتوانید به صورت همزمان از دو برنامه استفاده کنید یا از قابلیت چند وظیفه ای استفاده کنید، پس از انتخاب نرم افزارهای دیگر، نیاز داشتید تا دوباره، اندازه ها را تنظیم کنید. این مشکل در iOS 11 برطرف شده است و شما میتوانید با یک بار تنظیم اندازه هر برنامه، از همان برنامه چندین بار و به همان اندازه ای که تنظیم کرده اید، استفاده کنید.

 

فضای کاری در ios11

 

4App dock : این قابلیت که برای اولین بار در MacOS مورد استفاده بوده و دارای قابلیت ایجاد یک صفحه بسیار آسان برای دسترسی به برنامه های مختلف میباشد. این قابلیت که امروز در iOS 11 نیز مورد استفاده قرار گرفته است. شما میتوانید با استفاده از این قابلیت، اقدام به ایجاد محیط دسترسی آسان به برخی از برنامه ها داشته باشید.

 

App dock

 

5Command center با قابلیت خصوصی سازی : مانند نسخه های قدیم iOS، این سری از سیستم عامل ها دارای قابلیت خصوصی سازی میباشد. این امر به معنای قابلیت استفاده از Command center به غیر از برنامه هایی مانند دوربین، چراغ قوه و غیره، شما میتوانید دکمه های آن را مدیریت نمایید.

 

Command center با قابلیت خصوصی سازی

 

6تصاویر زنده : برای ساخت تصاویر زنده و گیف، دیگر نیازی به استفاده از برنامه های جانبی وجود نخواهد داشت زیرا شما میتوانید با یکبار عکسبرداری، به چندین قابلیت به صورت همزمان دسترسی داشته باشید و خود iPad شخصی شما، اقدام به ایجاد تصاویر زنده و گیف ها میکند.

 

تصاویر زنده در ios11

 

7مدیریت حرفه ای فایل : این قابلیت شاید برای چندین سال است که در اندروید مورد استفاده است و حتی در ورژن های جدید از کاربردهای بسیار گسترده ای هم برخوردار میباشد ولی همین قابلیت با ویژگی های بیشتر و قابلیت اتصال به سیستم های رایانش ابری در نسخه جدید iOS مورد استفاده در iPad ها مورد نیاز میباشد.

 

مدیریت حرفه ای فایل

 

8حالت شب بهتر : برای استفاده در تاریکی از یک آیپد نیاز دارید تا از حالت شب استفاده کنید. در این حالت، تمامی رنگ های سیاه به سفید، آبی به نارنجی و غیره تغییر حالت داده و چشم ها اذیت نمیشوند. در سیستم عامل iOS 11 این قابلیت بسیار هوشمندانه تر شده است و شما میتوانید از این ویژگی بهتر استفاده نمایید.

 

حالت شب در ios11

 

9قابلیتهای قدرتمند برای Screen Shot : قطعا برای شما هم پیش آمده است که پس از گرفتن یک Screen Shot، نیاز داشته باشید تا بتوانید در آن تغییراتی ایجاد کنید. این قابلیت به iOS 11 عرضه شده برای آیپد ها افزوده شده است و بسیاری از کاربران از آن میتوانند برای کارهای مختلف استفاده نمایند.

 

Screen Shot 

 

10پر کردن خودکار پسورد : شما با این قابلیت امکان خواهید داشت که دسترسی سریع تری به برنامه های مختلف داشته باشید. این قابلیت که با حساب کاربری iCloud کار میکند به شما امکان خواهد داد تا بتوانید به برنامه هایتان دسترسی سریع تری داشته باشید.

 

iCloud درios11

 

11اپ استور فشرده تر : شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با استفاده از برنامه App Store به انبوهی از برنامه هایی دسترسی داشته باشید که شاید تاریخ انتشار آنها، سال 2008 بوده است. این در حالی است که شاید پیدا کردن یک نرم افزار در میان انبوهی از برنامه ها شاید کار سختی باشد. iOS 11 برای رفع این مشکل از قابلیت فروشگاه Splashier استفاده کرده است که دسترسی شما به برنامه های مورد علاقه تان را راحت تر میکند.

 

App Store

 

12موسیقی هایتان را انتشار دهید : این قابلیت برای iOS 11 فراهم شده است تا شما بتوانید Playlist موسیقی هایتان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

موسیقی در iOS 11

 

13پیام های همگام سازی شده : این قابلیت بسیار مفید برای کسانی است که به صورت همزمان از iPhone و iPad استفاده میکنند. این ویژگی به شما امکان میدهد تا بتوانید پیامی که در iPhone دریافت میکنید، در iPad نیز تماشا کنید و همچنین با پاک کردن یک پیام برای همه دستگاه هایتان اعمال میشود. این قابلیت از سیستم iCloud بهره گیری میکند.

 

iPhone و iPad

 

همانطور که مشاهده شد، سیستم عامل جدید و به روز شده iOS قابلیت های جدید و بسیار ویژه ای دارد. در صورتی که میخواهید استفاده از iPad برای شما راحت تر شود بهتر است سیستم عامل خود را در صورت امکان به iOS 11 ارتقا دهید.

 

نوشتن دیدگاه


با ما به روز باشید ...

آپارات تیک تاک  توییتر تیک تاک  تلگرام تیک تاک  اینستاگرام تیک تاک  فیسبوک تیک تاک  لینکدین تیک تاک

 

               درباره تیک تاک   |   شرایط بازنشر محتوا   |   فروشگاه

مجله اینترنتی تیک تاک

در تابستان 1396 خورشیدی و با ایجاد تیمی حرفه ای از محتوا نویسان باتجربه، بلاگ تیک تاک را راه اندازی کرده ایم تا شما عزیزان بتوانید به آخرین اخبار حوزه تکنولوژی دسترسی داشته باشید. ما اخبار موثق را در اختیار شما قرار میدهیم که توسط مترجمانی باکفایت به زبان پارسی برگردانده شده و نگارشی روان دارند. امید است با توجه شما به این قسمت از تیک تاک و همراهی با ما، نقشی مهم در افزایش میزان مطالعه مفید ایرانیان داشته باشید.

نظر، پیشنهادات و انتقادات ...