XDA که گروه توسعه دهنده اندروید میباشد کدهایی را از نسخه 8 این سیستم عامل منتشر کرده است که توسط توسعه دهندگان سیستم عامل گوگل نوشته شده است و برای اندروید نسخه 8.0 (Oreo) مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در صورتی که این سری از کدها مورد استفاده باشد، کاربران این نسخه از سیستم عامل اندروید میتوانند به دستیار صوتی گوگل (Google Assistant) بدون نیاز به خارج شدن از برنامه ها دسترسی پیدا کنند که این امر یک معادله برد-برد برای اندروید، توسعه دهندگان نرم افزارها و کاربران میباشد.

توسعه دهندگان برنامه های اندروید میتوانند کاربران را در صورت تمایل به استفاده از دستیار صوتی گوگل در برنامه نگه دارند و گوگل نیز میتواند تعداد کاربر بیشتری برای دستیار صوتی خود به صورت همزمان داشته باشد. همچنین کاربران میتوانند بدون خارج شدن از یک برنامه و باز کردن Google Assistant، به سوالات خود پاسخ دهند یا در گوگل جستجو نمایند.

 

 Google Assistant

 

البته برد اصلی Google بابت راه اندازی این قابلیت در اندروید، تشویق کاربران این سیستم عامل برای محدود کردن استفاده از دیگر دستیارهای صوتی مانند Alexa و Cortana میباشد زیرا برخی از کاربران اندروید از این برنامه ها استفاده میکنند که در صورت وجود این قابلیت در Google Assistant، کاربران شاید به استفاده از آن روی بیاورند تا بتوانند بدون نیاز به باز کردن پنجره جدید، از دستیار صوتی مورد نظر خود استفاده نمایند.

البته باید تا زمان رونمایی اندروید نسخه 8 صبر کرد تا با قابلیت های این سیستم عامل به صورت کامل آشنا شد. شاید سیاست توسعه دهندگان XDA بابت فاش کردن این قابلیت، شگفت زده کردن کاربران اندروید و علاقمندان به تکنولوژی برای توجه هر چه بیشتر به این سیستم عامل واقعا محبوب و دوست داشتنی میباشد.

 

نوشتن دیدگاه


با ما به روز باشید ...

آپارات تیک تاک  توییتر تیک تاک  تلگرام تیک تاک  اینستاگرام تیک تاک  فیسبوک تیک تاک  لینکدین تیک تاک

 

               درباره تیک تاک   |   شرایط بازنشر محتوا   |   فروشگاه

مجله اینترنتی تیک تاک

در تابستان 1396 خورشیدی و با ایجاد تیمی حرفه ای از محتوا نویسان باتجربه، بلاگ تیک تاک را راه اندازی کرده ایم تا شما عزیزان بتوانید به آخرین اخبار حوزه تکنولوژی دسترسی داشته باشید. ما اخبار موثق را در اختیار شما قرار میدهیم که توسط مترجمانی باکفایت به زبان پارسی برگردانده شده و نگارشی روان دارند. امید است با توجه شما به این قسمت از تیک تاک و همراهی با ما، نقشی مهم در افزایش میزان مطالعه مفید ایرانیان داشته باشید.

نظر، پیشنهادات و انتقادات ...